Trekking ir Hiking dažnai naudojami kaip sinonimai, ir tikrai tai yra iš tiesų labai panašios veiklos, susijusios su keliavimu pėsčiomis gamtoje, tačiau turi tam tikrų skirtumų. Labai dažnai tas klausimas iškyla prieš perkant batus. Taigi, kuo skiriasi trekking ir hiking ir aprašysime šiame straipsnyje.


Abu terminai internete vartojami pakaitomis, tarsi tai būtų tas pats dalykas. Visai ne! Pasirodo, tai dvi skirtingos veiklos.

Hiking (lietuviškai galima versti: "kopimas" arba "pėsčiųjų žygis"): tai yra lengvesnė veikla, kurios metu žmonės keliauja pėsčiomis ženklintais takais, dažniausiai vienadieniais žygiais. Tai gali būti trumpi pasivaikščiojimai miškuose, pažintiniai takai, parkuose ar kalnuotose vietovėse. Hikingui paprastai nereikia daug ir didelio inventoriaus ar išsamių išgyvenimo įgūdžių. Tai puiki galimybė pasimėgauti gamta savaitgalį, atsipalaiduoti ir fiziškai aktyviai leisti laiką.

Trekking (lietuviškai galima versti: "žygis" arba "ekspedicija"): tai yra ilgesnės kelionės ir mažiau lankomose žmonių vietose: dažnai į kalnus, dykumas, miškus ar kitus atokesnius regionus, kur takai mažiau praminti, reikia laipioti per akmenis, medžius (t.y. nelygus ėjimo paviršius). Dažniausiai reikalauja daugiau žinių apie išgyvenimą gamtoje, fizinio pasirengimo, geografinių sąlygų supratimo ir tinkamo inventoriaus. Trekingu dažnai užsiima itin patyrę keliautojai, tikri žygeiviai. Dauguma trekingo žygių yra daugiadienių, tačiau kai kurie gali trukti savaitėmis.

Galima drąsiai sakyti, kad įveikę tą patį atstumą trekingo trasoje, Jūs išnaudosite daugiau energijos.

Atsižvelgiant į šiuos skirtumus atsiranda didžiulis skirtumas tarp šių keliautojų, kai reikia išvykti į kelionę ir susirinkti mantą.

Hiking žygeiviui užteks nedidelės kuprinės, vidutinio kietumo batų, aprangos nevaržančios judesių ir priklausomai nuo metų laiko viršutinių drabužių.

Trekking žygiui, kadangi jis dažnai būna ir ne vienos dienos, ir mažai lankomose žmonių vietose, mantos susidaro daug daugiau. Keliaujant ilgesnius atstumus ne vieną dieną reikia patikrintų-kokybiškų daiktų ir drabužių. Juk parduotuvės/taisyklos kalnuose/miškuose pakeisti suplyšusius batus ar peršlampančią striukę nerasite.

- Žygio batai. Trumpiems dienos žygiams tinka patogūs laisvalaikio bateliai kietesniu padu, tačiau ilgesniems žygiams per naktį būtini geri žygio batai. Jei keliausite nepramintais takais miškuose, kalnuose, rekomenduojama turėti batus su aukštu auliuku (apsaugoti čiurnai). Trekking batų padas paprastai būna kietesnis nei skirtų hiking. Trekking turistiniai batai būna brangesni nei hiking. Atminkite batai yra vienas iš svarbiausių daiktų ilgoje kelionėje!

- Kuprinė. Dienos žygiams puikiai tiks lengva dieninė kuprinė su H2O sistema ar gertuve. Ilgesniems žygiams, kur reikia neštis maistą, palapinę, miegmaišį... turėtų pakakti 50-70L kuprinės.

- Palapinė. Dienos žygyje jos, aišku, neprireiks. Keliaujant ne vieną dieną, kuprinė pasunkės greičiausiai porą kilogramų dėl palapinės svorio.

- Miegmaišis ir kilimėlis miegojimui. Pirkdami miegmaišį, laikykitės gamintojo nurodytų komforto temperatūrų.

- Ilgesniems žygiams taip pat bus reikalinga daug įvairių smulkmenų: degiklių, navigacijos, prožektorių/ciklopo...

Taigi, jei žygiuojate Camino Lituano, Camino de Santiago ar Zakopanės žymėtais takais, bus hiking. Jei norite įveikti Chamonix-Zermatt Houte Route ar Tour du Mont Blanc, bus trekking.

Norite sužinoti, kas yra trekking? Paprasta, tiesiog išsukite iš takelio!


Straipsnio autorinės teisės priklauso UAB Efekto. Norintys kopijuoti arba cituoti privalo nurodyti straipsnio šaltinį su aktyvia nuoroda į https://www.efekto.lt/patarimai/kuo-skiriasi-treking-nuo-hiking.html puslapį.