0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Kategorijos

Gamintojai

Gamintojai

Naujos prekės

Naujos prekės

Slidinėjimo akiniai Anon Relapse JR
-15%

2 tamsumo kat. Su kauke.

76,50 € 90,00 €
Anon Endure šalmas slidinėjimui
-50%

Minkštas, G-Form technologija.

80,00 € 160,00 €
Saulės akiniai Lhotse Absinthe

Tamsumas 4 lygio

22,00 €
Saulės akiniai Salice Drive

Poliarizuoti

59,00 €
Saulės akiniai Lhotse Brulot

Tamsumas 3 lygio

25,00 €
Striukė Dare2b Invoke
-30%

Softshell'as

37,10 € 53,00 €
Turistiniai puodai

21,00 €
Dėklas ir kuprinė Burton
-20%

Burton Space Sack+Booter

105,60 € 132,00 €
Kuprinė Burton Day Hiker 25
-15%

Talpa 25l.

59,50 € 70,00 €
Šortai Head Herry

Tamprus.

34,00 €
Čiužinio pompa

7,00 €
Kedai Duffs Louie Lite black
-30%

32,44 € 46,34 €
PDF
Spausdinti
El. paštas
Straipsniai--patarimai
Penktadienis, 2013 Balandis 26 09:36

Paskutiniais metais vis daugiau žmonių poilsiauti vyksta į gamtą, gyvena palapinėse kempinguose, plaukia baidarėmis ar kopia į kalnus. Tokiam poilsiui gamtoje reikalingas kokybiškas, teisingai parinktas miegmaišis. Prieš renkantis miegmaišį reikėtų atsakyti į keletą klausimų.

Pats pagrindinis klausimas būtų: kur ir kada jis bus naudojamas? Jei žinote atsakymą į šį klausimą, miegmaišį pasirinkti bus tikrai nesunku.

Miegmaišius galima suskirstyti į keturias dideles grupes:

Vasariniai miegmaišiai. Limit temperatūra +7 ir daugiau.

Dviejų/trijų sezonų (pavasariui ir rudeniui). Limit temperatūra -6 - +6.

Žieminiai - ekstremalioms sąlygoms skirti miegmaišiai. Limit temperatūra nuo –7.

Trekingui skirti miegmaišiai – tai nedideli, lengvi miegmaišiai skirti žygiams arba keliaujantiems dviračiu, motociklu...

Vienas pagrindinių kriterijų renkantis miegmaišį yra jo temperatūra. Ant kiekvieno rimtesnio gamintojo miegmaišio transportavimo maišo yra parašyta temperatūrų skalė Comfort/Limit/Extreme su skaičiais pvz: +22/+12/+8/-6 arba +22/+10/-2 Renkantis miegmaišį, rekomenduojame žiūrėti tik į Limit temperatūrą (t.y. į viduriniuosius skaičius). Pirmajame variante, kur yra nurodyti keturi skaičiai, gamintojai Limit temteratūrą nurodo moterims ir vyrams. Taigi miegant miegmaišyje, kai lauke +8 vyrai miegos komfortiškai, o +12 laipsnių temperatūroje moterys.

Extreme temperatūra nurodo laipsnį, iki kurio dar galima miegoti miegmaišyje (privalomi šilti ekstremalioms sąlygoms skirti apatiniai). Jei miegate žemesnėje nei extreme temperatūra, Jums gresia nušalimas.

Comfort temperatūra - galite miegoti atsisegę miegmaišį, be papildomos apatinės termo aprangos.

Kiekvieno žmogaus šalčio ir šilumos pojūtis yra skirtingas, todėl neverta aklai pasikliauti nurodyta temperatūrų skale. Be to, yra dar nemažai faktorių, nulemenčių Jūsų komfortišką miegą: ar miegate palapinėje, ar miegate ant kilimėlio, ar žemė jau išilusi, nedrėgna, šiaurinis vėjas.... Jei manote, kad gali tekti naudotis tokiomis sąlygomis, pasirinkite penkiais laipsniais šiltesnį miegmaišį.

Ir atminkite, kad gamintojai nurodo temperatūrą miegant ant kilimėlio!


Dydis ir svoris

Apsisprendus dėl miegmaišio temperatūros, sekantis žingsnis renkantis, turėtų būti miegmaišio dydis ir svoris. Jie Jūs važiuojate mašina poilsiauti į kempingą ar prie ežero, galbūt tai nėra aktualiausias klausimas, vietos automobilyje vis tiek atsiras. Tačiau žmonėms, kurie išeina į daugiadienius žygius, keliauja dviračiais ar motociklais, dydis ir svoris yra labai svarbu.

Vasariniai trekinginiai miegmaišiai sveria iki 1,1 kg, o supakuoto miegmaišio dydis yra apie 27*15cm. Dviejų/trijų sezonų trekinginiai miegmaišiai jau yra šiek tiek sunkesni apie 1,5kg, o dydis apie 37*22cm. Taupant vietą, dauguma šio tipo miegmaišių yra mumijos formos. Taigi, sulyginkite skirtingų miegmaišių gamintojų Limit temperatūrą, svorį, dydį ir ,be abejo, kainą.

Miegmaišio ilgį rekomenduojame pasirinkti pridedant 20-25 cm prie Jūsų esamo ūgio.

Miegmaišio medžiagos

Miegmaišiai gali būti užpildyti sintetine medžiaga arba pūkais (ančių, žasų).

Pūkiniai miegmaišiai yra lengvesni ir šiltesnti, tačiau šie miegmaišiai turi ir neigiamų savybių: greitai sudrėksta, ilgai džiūna. Gerai neišdžiovinus pūkinio miegmaišio, viduje esantys pūkai sulimpa, ilgainiui gali pradėti pūti. Šiuos miegmaišius rekomenduojame keliaujantiems į kalnus (kur minusinė temperatūra), ekspedicijas, alpinistams... Dar vienas pūkinio miegmaišio pliusas palyginus su sintetiniu (tokių pačių temperatūrų) - supakuotas jis bus žymiai mažesnis.

Dažniausiai parduotuvėse galima rasti ir sintetine medžiaga užpildytus miegmaišius, šie miegmaišiai yra pigesni nei pūkiniai. Tokie miegmaišiai puikiai tinka ir drėgnesnėms oro sąlygoms, juos papraščiau prižiūrėti.


Smulkmenos, į kurias verta atkreipti dėmesį

Galimybė sujungti du miegmaišius.

Dvipusis apšiltintas užtrauktukas.

Kompresinis maišas.

Kišenėlė miegmaišio viduje.


Efekto parduotuvės parduodamu miegmaišių palyginimai (voko formos) pdf. failas

Efekto parduotuvės parduodamu miegmaišių palyginimai (mumijos formos) pdf. failas

PDF
Spausdinti
El. paštas
Straipsniai--patarimai
Antradienis, 2012 Rugpjūtis 14 09:55

 

Per paskutinius penkerius šešerius metus viena perkamiausių prekių kalnų slidinėjimui tapo slidinėjimo šalmai. Tokį šalmų populiarumą galima sieti su freestyle slidžių ir snieglenčių išpopuliarėjimu visame pasaulyje. Šalmų gamintojams labai padeda ir spauda, kuri su didžiausiu malonumu paskelbia apie ištikusias nelaimes slidinėjant.

Europoje atsiranda vis daugiau slidinėjimo kurortų, kuriuose vaikams slidinėjimo šalmai yra privalomi. Daugumoje didelių Italijos bei Austrijos snow parkų irgi primygtinai prašoma turėti slidinėjimo šalmą. Lietuvoje Druskininkų Snow Arenoje būtina dėvėti šalmą. Dėl šių priežasčių ir žmonių sąmoningumo, kad geriau nerizikuoti, nes ne viskas trasoje priklauso nuo paties, šalmai tapo populiaria preke.

Ką reikia žinoti perkant šalmą ir kokie šalmai būna, pataria Efekto parduotuvės prekiaujančios slidinėjimo prekėmis pardavėjai.

Šalmų stiliai ir dizainas:

Lietuvoje bendraujant su parduotuvės klientais yra susidariusi nuomonė, kad apvalios formos šalmai yra skirti čiuožiantiems su snieglente. O šalmai “sportinio stiliaus” (su grioveliais) yra skirti slidininkams. Toks požiūris yra klaidingas. Tokia nuomonę turintys žmonės greičiausiai daug ir dažnai žiūri Pasaulio ar Europos slidinėjimo čempionatų, kur visi profesionalūs sportininkai yra su tokios formos šalmais. Varžybose, kur yra skaičiuojama kiekviena sekundė ar jos dalys, kiekvienas elementas yra svarbus pradedant slidėmis, sportininko apranga ir baigiant slidinėjimo šalmu.

"Apvalios formos" šalmus dažnai reklamuoja freestyle ir freeride slidininkai. Taigi "apvalių šalmų" čiuožiantys su slidėmis neturėtu bijoti.

 

Apsisprendus dėl šalmo formos siūlome atkreipti dėmesį į :

Kokybė: prieš perkant šalmą, ypač jei jis yra pigus, pasižiūrėkite, ar jis yra sertifikuotas EN 1077:2007. Daugumos firmų, tarp jų ir brangių, mėgėjiškų šalmų standartas yra B klasės.

Šalmo svorį: šalmą, kuris sveria virš 550 gramų galima vadinti sunkiu, šalmas iki 400 gr. laikomas lengvu. Jei ant šalmo pakuotės ar etiketės matote užrašą “In-mold” , vadinasi jis bus lengvas.

Didelis privalumas yra šalmo dydžio reguliavimas (ratukas gale). Didesnė tikimybė, kad šalmas su ratuku Jums tiks. Šalmai su ratuku turi didesnę dydžio amplitudę.

Šalmas turi turėti ventiliuojamas angas. Dar geriau, jei ventiliavimo angas galima uždaryti.

Šalmo gale turi būti akinių laikiklis.

Daugelyje brangesnių šalmų (RED, Smith...) yra galimybė įsidėti ausines, išsiimti pošalmį, nusiimti snapelį (jei jis yra).

Būtina matuotis

Prieš perkant šalmą būtina jį matuotis. Rekomenduotina pasimatuoti kokius 5 skirtingus šalmus, kad suprastum, kuris geriausiai “limpa” prie galvos ir yra Jums patogiausias. Dažnai būna, kad pasimatavus pirmą šalmą atrodo, kad jis tinka, pasimatavus dar kelis pasirodo, kad su jais dar patogiau. Šalmą internetu pirkti nerekomenduojame, nebent Jūs išsirinktą šalmą esate matavęsi ir tikrai žinote, kad jis tiks.

Perkant šalmą, rekomenduojame į parduotuvę atsinešti ir slidinėjimo akinius. Pasitaiko, kad žmogui užsidėjus šalmą ir akinius, šalmas (iš viršaus) remiasi į akinius, o akiniai tada spaudžia nosį, susidaro diskomfortas. Kita priežastis, kodėl reikia parduotuvėje užsidėti ir šalmą, ir akinius, yra ta, kad gali nesutapti šalmo ir akinių išgaubimas. Jei perkate to paties gamintojo šalmą ir akinius, formos atitiks idealiai ( RED šalmams idealiai tinka ANON, Dragon firmų akiniai).

Vyriški ir moteriški šalmai be dydžių dažniausiai skiriasi tik savo dizainu.

 

Žinomi pasaulyje šalmų gamintojai ir jų kainos:

Julbo, RED, Smith, TSG, POC, UVEX, Alpina, Giro, Bern, Pro-tec... šių gamintojų produkcijos kokybe neturėtumėte abejoti.

Dauguma slidžių gamintojų (Atomic, Elan, Fischer, Head, Salomon) taip pat gamina slidinėjimo šalmus, kurių kokybė taip pat gera.

Išvardintų firmų pigiausi modeliai kainuoja nuo 200 lt, sportinio stiliaus šalmų kainos nuo 400 lt.

Šalmų dydžiai (RED gamintojo).

Vyriški: M 56-58cm. L 59-61cm. XL 61-63cm. XXL nuo 64cm.

Moteriški: XS 53-55cm  S 55-57cm M 57-59cm L59-61cm.

Vaikiški: S 49-51cm M 51-53cm L 53-55cm.

PDF
Spausdinti
El. paštas
Penktadienis, 2012 Rugpjūtis 10 09:30

Automobiliniai dviračių laikikliai

Dažnas, turintis dviratį, prieš atostogas suka galvą kokiu būdu jį nugabenti pvz. iki Nidos ar Palangos. Į lengvąjį automobilį visų dviračių nesudėsi, o nuomotis nelabai norisi, nes žinai, kad nieko gero neišsinuomosi. Tokiu atveju lieka vienintelis transportavimo būdas, t.y. dviračių laikiklių montavimas ant stogo arba iš automobilio galo. Norintys pirkti tokį laikiklį, pirmiausiai turi apsispręsti, kiek dviračių planuoja vežti (automobiliu galima vežti ne daugiau kaip 5 dviračius).

Prieš perkant dviračių laikiklius rekomenduotina pasikonsultuoti specializuotose parduotuvėse su pardavėjais. Labai svarbu, kad išsirinktas laikiklis būtų sertifikuotas, atitiktų ES standartą.

Dviračio transportavimo variantai

Apsisprendę dėl gabenamų dviračių skaičiaus, turite nuspręsti, kur montuosite dviračių laikiklius: ant stogo, iš automobilio galo ant grąžulo (kablio) ar prie galinių automobilio durų.

Jei Jūsų automobilis neturi kablio, pigiausias variantas būtų tvirtinti laikiklį diržais prie bagažinės dangčio/durų (200-300 lt), tačiau tokiais laikikliais vežant dviračius patartina karts nuo karto patikrinti, ar neatsilaisvino diržai. Be to, dviračiai vienas su kitu liečiasi rėmais. Taip pat ilgiau sugaišite laiko tvirtindami ir nuimdami dviračius. Antras transportavimo būdas yra toks, kai dviračių laikikliai montuojami iš galo ant kablio arba prie galinių durų su metaliniais laikikliais. Trims dviračiams Thule arba Mont Blanc firmos kainuos apie (400-500 lt).

tvirtinama prie durų diržais

tvirtinama ant kablio

Tačiau šie abu iš galo tvirtinami laikikliai turi ir minusų. Jie uždengia žibintus ir valstybinį numerį, o dėl to, kad nesimato valstybinio numerio (tai galima traktuoti kaip numerio slėpimą), kelių policininkas gali išrašyti baudos kvitą. Sertifikuoti papildomus žibintus ir vietą automobilio valstybinės registracijos numeriui turintis dviračių laikiklis 2–4 dviračiams vežti kainuoja nuo 1600 litų. Gamintojai siūlo dviračių laikiklius ir su žibintais, ir su vieta numeriui, tačiau toks laikiklis gali kainuoti 1500 –2000 lt ir dar daugiau.

Trečias transportavimo būdas - vežti dviračius ant automobilio stogo. Norint pritvirtinti tokius laikiklius, jums papildomai teks nusipirkti tvirtinimo laikiklius su adapteriais prie stogo (4 vnt. apie 300 lt), skersinius (2 vnt. 150-300 lt) ir pačius dviračio laikiklius (vieno kaina 250-400 lt). Tuos pačius skersinius galėsite naudoti tvirtindami stogo bagažinę arba slidžių laikiklius. Įsigijus tokius laikiklius, teks susitaikyti ir su apie 20 proc. didesnėmis automobilio kuro sąnaudomis. Kiti tokių laikiklių minusai: nepatogu juos pakelti ir pritvirtinti, dėl žemo įvažiavimo galite neįvažiuoti į prekybos centro garažą arba požeminę aikštelę.

stogo laikikliai

Straipsnio autorinės teisės priklauso UAB Efekto. Norintys kopijuoti arba cituoti privalo nurodyti straipsnio šaltinį su aktyvia nuoroda į www.efekto.lt/dviraciu-laikikliai.html puslapį.

PDF
Spausdinti
El. paštas
Pirmadienis, 2012 Liepa 02 07:38

Kaip išsirinkti miegmaišį? Viskas apie miegmaišius

Nuo to, kaip gerai išsimiegosite, priklausys darbingumas dieną. Tad visi norime turėti gerą miegmaišį, bet ne visada žinome kaip jį išsirinkti. Deja yra taip, jog niekas kitas tau miegmaišio teisingai neišrinks, tik tu pats, nes tik tu pats pažįsti save. Parašysime keletą patarimų į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi miegmaišį, ir atminkit NĖRA VIENTISŲ (VIENGUBŲ) MIEGMAIŠIŲ TINKANČIŲ NAUDOTI ŽIEMĄ-VASARĄ (nebent žiemą mėgstate šalti, o vasarą “troškintis”).


Jei rinktis miegmaišį ant „bajerio“ tai einate į Maximą, Rimi ar Senukus, susirandate miegmaišį kur rodoma pati mažiausia (dažniausiai) EXTREME temperatūra (jei tokį dalyką ant miegmaišio išvis rasite) ir nusiperkate nebrangiai, už kokius 30-50 Lt.
O jei rinktis rimtai, tai išsirinkti turėsite patys, bet tam kad išsirinkti tinkamai, visų pirma turite patys sau atsakyti į šiuos klausimus, tik tada galėsite išrinkti koks variantas priimtiniausias.

Dabar klausimai (dažnas pardavėjas taip pat paklaus jūsų šitų klausimų):
1. KAM JUMS REIKIA MIEGMAIŠIO? Ką su juo veiksite – stovyklos, savaitgalio išvykos, žygiai (tame tarpe ir dviračių žygiai), ekspedicijos, stovyklos?
2. Ar reikia vasarinio miegmaišio, pavasaris-ruduo miegmaišio, ar reikia žieminio miegmaišio?
3. Kaip dažniausiai miegate?Po tentu, namelyje, palapinėje?
4. Ar sulendate į miegmaišį ar tik mėgstate juo užsikloti, jo neužsegdama?
5. Ar mėgstate komfortą, kai miegmaišyje daug vietos, ar geriau šiluma, nors ir truputi suvaržytos kojos?
6. Ar miegmaišis tau ir tavo antrai pusei? – tokiu atveju miegmaišis turi turėti galimybę būti susegamas su kitu tokio tipo miegmaišiu (dvigubo nesiūlau) ar individualus tik tau asmeniškai?

7. Ar labai aktualus miegmaišio svoris ir dydis?

Renkant miegmaišį būtina atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:
1. Šiltumą (ne max ir ne extreme, bet Comfort, atsižvelgiant į jūsų lytį)
2. Užpildą (sintetinis, pūkinis, medvilnė – šiais laikais tai jau reliktas)

3. Užpildo sluoksnių skaičių

4. Miegmaišio išorinis ir vidinis sluoksniai

5. Miegmaišio forma ir anatominė miegmaišio struktūra

6. Siuvimo smulkmenos (bet jos dažnai daro įtaką kokybiškam miegui)

7. Svorį

8. Dydį, kai miegmaišis yra supakuotas

1. Miegmaišio šiltumas parodo kokioje lauko temperatūroje jūs galite miegoti. Kiekvienas žmogus organizmas skirtingai priima šaltį bei šilumą, todėl reikėtų atsižvelgti į savo jautrumą šilumai ir šalčiui ir aklai nepasitikėti gamintojo žymėjimais. Be to kiekvienas gamintojas savaip nustato miegmaišio temperatūra, tačiau ant kokybiškesnių nei “Maximiniai” miegmaišiai standartiškai yra 4 šilumos šiltumo žymėjimo būdai:

a)    nurodomos 3 temperatūros – Max, comfort ir extreme, pvz. +9/+4/-10

b)   nustatomos 4 temperatūros, teisingiau nurodomi tie patys 3 dydžiai, Max, comfort ir extreme, bet jie išreiškiami temperatūrų intervalais, pvz. +20/+9/+4/-10

c)    nurodomos 3 temperatūros – comfort, limit ir extreme, pvz. +9/+4/-10 (iš esmės žymėjimo reikšmė ta pati kaip ir b varianto, tiesiog nėra nurodytos maximalios temperatūros, skirtingų firmų žymėjimas)

d)    nurodoma tik 1 temperatūra – pvz. -5 (tai pačių pigiausių miegmaišių žymėjimas, kuomet dažniausiai nurodoma tik extreme temperatūra).

Ką reiškia šis žymėjimas? a) varianto 1 skaičius (+9) arba b) varianto 1 intervalas (+20/+9) reiškia jog šituose miegmaišiuose esant tokiai temperatūrai galite šiltai miegoti neapsirengę papildomų rūbų

* Būtina pažymėti, jog įprastai vyrai yra mažiau jautrūs šalčiui, todėl jų komforto temperatūra yra maždaug 5 laipsniais žemesnė nei moterų, o miegmaišių žymėjimo standartas dažniausiai atitinka vyrišką šalčio suvokimą. Tad jei jūs moteris o ant miegmaišio pažymėta +9/+4/-10, yra tikimybė jog jums tai reikš +14/+9/-5.

O ką reiškia miegmaišių žymėjimas Max, Comfort, Extreme?

t ° Max – rodo temperatūrą kuriai esant jūs galite miegoti miegmaišyje be papildomų apatinių termo rūbų ir gerai pailsėti arba galite miegoti prasegę miegmaišį.

t ° Comfort – rodo temperatūrą kuriai esant jūs galite komfortabiliai (šiltai) miegoti, priklausomai nuo jūsų organizmo, su naktiniais miegojimo apatiniais arba be jų.

t ° Extrem – rodo temperatūrą kuriai esant jums dar negresia nušalimas, tačiau tokiu atveju jau būtina naudoti papildomus rūbus.

Jei jums sunku išsirinkti vieną miegmaišį iš dviejų, geriau pasirinkite truputėlį (maždaug 5 laipsniais) šiltesnį negu galvojate nei jums reikia.

Štai čia keletas temperatūrų žymėjimo pavyzdžių :

Dar keletas faktorių, kurie įtakojančių jūsų miegmaišio šiltumą ir miegojimo komfortą:
* Miegate palapinėje ar pvz. po tentu – palapinėje visų pirma šilčiau nei lauke, vadinasi bus  ne +2 (kuriuos rodo termometras) o maždaug +12, o gal net ir dar pora laipsnių daugiau, vadinasi vietoje rudeninio galite apsieiti su vasariniu. Tuo tarpu jei miegate lauke jūsų miegmaišį veiks ne tik oro temperatūra (+2), bet vėjas ir drėgmė. Vėjas gali reikšti -2 laipsnių, o drėgmė gali net ir kokius -5 laisnius prie jūsų miegmaišio savybių. Vadinasi Miegant lauke gali būti sąlygos lyg prie -5 laipsnių (nors termometras rodo +2), o čia komfortabiliai išsimiegoti nekalenant dantimis jau reikia žieminio miegmaišio;
* Ar jūs mėgstate šiltai miegoti, ar ne – čia galite rinktis miegmaišį maždaug +-5 laipsniai nuo nurodomos komforto temperatūros;
* Jūs esate vyras ar moteris (kaip jau minėjome anksčiau, vyrai yra mažiau jautrūs šalčiui, tad miegant tokiam pačiam miegmaišyje jie jausis skirtingai, tačiau čia žinoma svaresnis įprotis ir asmeninės žmogaus savybės);
* Jūsų aprangą miegant – jei miegosite su apatiniais pvz. termo ar kitokiais rūbais jums bus šilčiau, tačiau atminkite, miegojimui tūrėtumėte turėti atskirus miegojimo rūbus.

2. Užpildai (izoliacinis sluoksnis).

Būna 3 miegmaišių užpildų rūšys:

  1. Pūkai (žąsies arba anties)
  2. Sintetika (sinteponas ir įvairūs kiti užpildai)
  3. Medvilnė

Šilčiausi miegmaišiai pūkiniai (žąsies arba anties plunksnų), bet nors jų kaina yra gana didelė jie turi daug neigiamų savybių. Jie gan greitai sudrėksta, o sudrėkę ilgai džiūna. Neišdžiovinus tokio miegmaišio pūkai apskritai pradeda pūti. Tokio tipo miegmaišiai netinkami ilgom kelionėm po drėgno ir karšto klimato šalis. Todėl pagrindinėmis vietomis kur naudojami geros kokybės tokie miegmaišiai yra arktinės kelionės ir alpinizmas.

Vandens žygiams pūkiniai miegmaišiai netinka, nes vieną kartą sušlapinę, neišdžiovinsite iki žygio pabaigos, o šlapi pūkai visiškai nešildo ir liga garantuota. Žemoms temperatūroms skirti miegmaišiai gaminami naudojant užpildu polartek arba Thinsulate, tačiau jie labai brangūs. Pigesnis užpildas Mollofiber dažniausiai pasitaikantis pas mus parduodamuose miegmaišiuose dažniausiai yra kinų gamybos ir nuo paprasto sintepono praktiškai nesiskiria. Tarybiniais laikais miegmaišiai buvo gaminami juos užpildant medvine, tiksliai pasakius vata, tačiau tokie miegmaišiai ypač jautrūs vandeniui, nes jie ne tik sušlampa ir praranda savybes, bet net ir jį išdžiovinus jo šiluminės savybės suprastėja ir nebeatsistato, nes vata sulimpa gabalais. Yra ir kitų miegmaišių užpildams naudojamų sintetinių medžiagų, tokiu kaip Hollowfiber-1, Thermoloft-6, Micro-loft, QualloFIL. Kiekviena iš šių medžiagų turi unikalias savybes kurios smarkiai lenkia sintepono savybes (pvz. šildo kūną net jeigu audinys yra sušlapęs), tačiau kaip ir anksčiau minėti Polartek arba Thinsulate užpildai yra žymiai brangesni. Apie šiuos užpildus išsiplėsti neverta nes rimtos firmos nuolatos kuria vis naujus užpildus, o kinai nuolatos kopijuoja ir pavadina savais pavadinimais, tad užpildu pavadinimu galima rasti labai ir labai daug.

Populiariausi sinteponiniai miegmaišiai tinka įvairiems metų laikams. Jie pakankamai kompaktiški, lengvi, lengvai džiovinami ( dėl ko ir mėgstami baidarininkų) ir pigūs. Keliaujant vasarą kai naktys pakankamai šiltos, tiks ir pats prasčiausias miegmaišis, tačiau rimtesniuose žygiuose nakvoti tenka, esant oro temperatūrai netoli nulio arba ir minusinei. Tokiomis sąlygomis naudojant miegmaišį su sintepono užpildu, jis turi būti patikimai pasiūtas.

4. Miegmaišio išorinis ir vidinis sluoksniai.

Išorinė miegmaišio medžiaga turėtų būti neperpučiama, bet kvėpuojanti ( kitaip ilgainiui viduje susikaups kondensatas, dėl ko izoliacinis sluoksnis praras savo šilumą sulaikančias savybes arba jos suprastės) ir nebijoti džiovinimo prie laužo. Čia kaip ir „šturminei“ striukei tinka poliesteris su medvilne arba grynas tankus poliesteris (nylonas), ir jokiu būdu ne iš medvilnės, kuri peršlampa ir apskritai traukia drėgmę. Vidinis sluoksnis daromas iš medvilnę imituojančio poliesterio, kuris netraukia drėgmės, o pojūtis lyg tai medvilninis audinys. Žinoma iki šiol yra įmonės kurios gamina miegmaišius kuriuose vis dar naudojamas medvilninis audinys (dažniausiai vidiniam sluoksniui) tačiau tai dažniausiai žemesnės kokybės miegmaišiai.

Tačiau tam tikra išimtimi yra pūkiniai miegmaišiai. Pastaruoju metu jiems gaminti naudojamos specialiai sukurtos medžiagos neleidžiančios pūkams judėti, susiplakti (pvz.  audiniai Pertex, Ultrex ir t.t.). Šie audiniai ypatingi savo savybėmis tokiomis kaip, vėjo neperpučiamos, sunkiai peršlampančios tačiau tuo pat menu kvėpuojančios. Iš kurių svarbiausia savybė yra atsparumas vandeniui, taip pūkai apsaugomi nuo įmirkimo (sušlapęs pūkinis miegmaišis praranda savo šilumines savybes).

Pūkiniams miegmaišiams ir rečiau sintetiniams apsaugoti nuo drėgmės kartais naudojama papildoma išorinė membrana. Kuri papildomai apsaugo miegmaišį nuo drėgmės besiskverbiančios į vidų ir kartu leidžia miegmaišiui kvėpuoti. Toks audinys vadinasi Dry-Loft.

5. Miegmaišio forma ir anatominė miegmaišio struktūra

Yra 3 pagrindinės miegmaišių formos;
1. Kokono (mumijos) forma

2. Voko, stačiakampio arba pledo forma

3. Mišri forma.

1. Kokono (mumijos) forma

Tai miegmaišis kurio forma siaurėja į apačią.

Tokios formos privalumai:

* ekonomiškai naudingesnė, nes sunaudojama mažiau medžiagos

* taupo vietą kuprinėje, nes esant mažiau medžiagos, miegmaišis supakuojamas kompaktiškiau.

* tokios formos miegmaišis gerai priglunda prie miegančiojo kūno ir todėl gali būti naudojama šaltesnėmis sąlygomis.

Papildomai tokios formos miegmaišiai gali turėti ir kitų privalumų:

* gobtuvas (kapišonas)

* pastorinta apšiltinta apykaklė, kad šiluma per kaklo sritį neišeitų lauk

* užtrauktuko apšiltinimas

Anatominis gobtuvas (kapišonas) ir apykaklė užveržiami virvute (guma) su fiksatorium. Kai kurie miegmaišių modeliai, skirti naudoti itin ekstremaliomis sąlygomis, gali turėti papildomą kojų apšiltinimo sluoksni, jis daromas tam kad kojos greičiau sušiltų. Taip pat miegmaišių išorinio ir vidinio sluoksnių siūlės daromos skirtingose vietose (paslinktos, ne viena priešais kitą) kas taip pat leidžia taupyti šilumą.

2. Voko (stačiakampio arba pledo forma)

Tai stačiakampio formos miegmaišis skirtas nesunkioms sąlygom. Šie miegmaišiai didesni ir kiek sunkesni už kokono formos miegmaišius, tačiau jie dažnai yra platesni o kartu ir patogesni. Tokiuose miegmaišiuose kojoms suteikiama visiška judėjimo laisvė. Taip pat šie miegmaišiai gali turėti ir gobtuvą (tokie gobtuvai yra neužveržiami ir veikiau tarnauja kaip papildoma apsauga nuo žemės šalčio).

3. Mišri forma.

Mišrios formos miegmaišiai, tai gali būti kokonas/vokas, kai stačiakampis miegmaišis turi anatominį gobtuvą (kapišoną) suveržiamą virvute ar guma su fiksatoriumi.

Voko ir mišrios formos miegmaišius dažniausiai galima naudoti ir kaip pledą pilnai atsegus užtrauktuką. Kadangi dauguma tokių miegmaišių modelių siuvami su 2 rūšių (kairiniais ir dešininiais) užtrauktukais juos galima sujungti į vieną ir padaryti šeimyninį dvivietį miegmaišį.

6. Siuvimo smulkmenos (bet jos dažnai daro įtaką kokybiškam miegui)

* anatominis gobtuvas ( kapišonas)

* apykaklė

* užtrauktuko apsauga nuo prisegimo

* užtrauktuko apšiltinimas

* užtrauktuko fiksavimas

* saugi kišenė

* kairinis ir dešininis užtrauktukas

* kojų apšiltinimas

* miegmaišio pakabinimo kilpa

* kojų ventiliacija

Anatominis gobtuvas (kapišonas)

Tai gobtuvas suveržiamas virvute ar guma su fiksatoriumi. Toks gobtuvas puikiai sušildys galvą ir ausis, o šiltuoju metų laiku padės apsisaugoti nuo mašalų. O suveržimo virvutė su fiksatorium neleidžia šaltam orui skverbtis į miegmaišio vidų. Žieminiuose miegmaišiuose sunkiems žieminiams žygiams ir ekspedicijoms, i miegmaišių gobtuvus įsiuvamas specialus medvilninis/popierinis įsiuvas. Jo dėka jūsų galva visada bus sausa, net jei ir bus karšta.

Apykaklė

Speciali papildoma miegmaišio dalis kaklo srityje, dažniausiai pasitaikanti pūkiniuose miegmaišiuose. Apsaugo nuo šalto oro patekimo į miegmaišio vidų, o taip pat padeda galvai ir kaklui greitai sušilti.
Užtrauktuko apsauga nuo prisegimo

Prie užtrauktuko iš vidinės pusės prisiuvama speciali papildoma juostelė apsauganti miegmaišio medžiagą nuo prisegimo, o užtrauktuką nuo sugadinimo. Jūs lengvai atsegsite ir užsegsite tokį miegmaišį net tamsoje ir ankštoje palapinėje.

Užtrauktuko apšiltinimas

Apšiltinta miegmaišio audinio juosta apsauganti nuo šalčio prasiskverbimo pro užtrauktuką.

Užtrauktuko sagties fiksavimas
Užtrauktuko sagties fiksavimui viršutinėje užtrauktuko dalyje prisiuvama speciali lipni juostelė. Pilnai užtraukus užtrauktuką ir prilipinus juostelę, užtrauktuko sagtis yra užfiksuojama, ir nakties metu jūsų miegmaišis atsitiktinai neatsisegs.

Saugi kišenė
Miegmaišis tai mažas namas ir jame viskas turi būti patogiai o kartu ir saugiau padėta. Tam yra įsiuvama speciali vidinė kišenė, į kurią jūs galite įsidėti dokumentus, pinigus ar mobilųjį telefoną. Kišenė dažniausiai uždaroma užtrauktuku.

Kairinis ir dešininis užtrauktukas
Vienam gerai, o dviese dar šilčiau miegoti. Būtent kairinis ir dešininis užtrauktukai leis sujungti jūsų miegmaišius į vieną.
Kojų apšiltinimas

Tai būna arba papildomas sluoksnis sintetiniuose miegmaišiuose arba padidinto tankio užpildymas pūkiniuose miegmaišiuose kojų srityje dėka to jūsų kojos greičiau sušyla.

Miegmaišio pakabinimo kilpa

Specialiai siuvama miegmaišio pakabinimo kilpa padės jums teisingai saugoti ar džiovinti miegmaišį (koks tai bebūtų miegmaišis laikyti jį būtina pakabinus, o ne supakuotą maiše.

Kojų ventiliacija

Tai papildomas užtrauktukas (ai) kojūgalyje, arba galimybė atsegti miegmaišio užtrauktuką kitame gale.

7. Svoris
Miegmaišio svoris svarbus tik žmonėms kam miegmaišį tenka neštis ant pečiu dešimtis ir šimtus kilometrų, nes jiems ir 500g ar 1kg yra daug. Įprastom sąlygom tai nėra labai svarbu, bet jei jūs norite itin lengvo miegmaišio – apie 1kg svorio, kurio savybės prilygtų miegmaišiui sveriančiam 2kg (skirtumas 1 kg) pasiryžkite sumokėti kelis šimtus litų daugiau.

Kad ir kas būtų užrašyta ant reklaminių lipdukų prie pas mus parduodamu nebrangių miegmaišių, reikia turėti omenyje, kad tarpsezoniams žygiams Lietuvoje tinkantis miegmaišis svers ne mažiau 1,5, o žieminis dar bent puskilogramiu ar net kilogramu daugiau.

8. Dydis (kai miegmaišis yra supakuotas)
Jei dažnai einate į žygius, kur savo daiktus reikia neštis, žinote jog didelis išsipūtęs miegmaišis yra labai nepatogu ir nepraktiška. Miegmaišiai komplektuojami su 2 tipu maišais. Paprasti maišai ir kompresiniai maišai. neverta pamiršti jog miegmaišiai taip pat gaminami skirtingų ūgių žmonėms, tad neimkite pirmo pasitaikiusio, o pažiūrėkite kokio ūgio žmogui jis skirtas

IR PABAIGAI 2 svarbūs dalykai

  1. Jei norite šiltai miegoti, nepamirškite dar vieno svarbaus dalyko, tai kilimėlis. Visada naudokite poliuritaninį ar EVA (aukščiausia kokybė)  medžiagos arba savaime prisipučiantį kilimėlį po miegmaišiu. Tik taip apsisaugosite nuo šalčio sklindančio iš apačios. Pripučiami čiužiniai neapsaugo nuo šalčio, o galima sakyti jį dar labiau traukia. Tad pripučiamą čiužinį galima naudoti tik vasaros laikotarpiu, o pavasarį ir rudenį ant jo reikėtų tiesti apsauginį kilimėlį, o tai nėra labai komfortabilu.
  2. Jei norite, kad jūsų miegmaišis tarnautų ilgiau, jį reikia tinkamai prižiūrėti.

* Laikyti miegmaišį visada reikia pakabintą už specialiai tam skirtos kilpos.

* Iš karto po miego nesupakuokite miegmaišio, leiskite išdžiūti kondensatui susidariusiam nuo jūsų (apskritai prieš ilgesnį saugojimą miegmaišį būtiną išvėdinti ir išdžiovinti, priešingu atveju išvynioję miegmaišį galite rasti ir pelėsių).

* Miegmaišį iš maišo išimkite anksčiau nei einate miegoti, o prieš miegą jį dar papurenkite, juk iš tiesų šilumą izoliuoja ne tiek pati termoizoliacinė medžiaga, kiek joje esantis oras.

Tik tinkamai prižiūrimas miegmaišis jums tarnaus ilgai ir visada bus minkštas ir jaukus.

autorius www.idejumedis.lt

Efekto parduotuvės parduodamu miegmaišių palyginimai (voko formos) pdf. failas

Efekto parduotuvės parduodamu miegmaišių palyginimai (mumijos formos) pdf. failas

Kiti straipsniai:

Kokią palapinę pirkti?! Palapinės pasirinkimas

PDF
Spausdinti
El. paštas

Kokią palapinę pirkti ?! Palapinės pasirinkimas

Atėjus vasarai, nemažai lietuvaičių patraukia į gamtą: plaukia baidarėmis, važiuoja prie ežerų ar prie jūros į kempingus. Vienas iš pagrindinių daiktų tokiam poilsiui yra palapinė. Palapinių pasirinkimas parduotuvėse yra be galo didelis ir daugumai prieš perkant iškyla klausimas kokią pirkti, kad vėliau nesigailėti. Straipsnyje pabandysime apžvelgti, kokios palapinės būna, kaip jos skirstomos, kuo skiriasi viena nuo kitos.

Kam jums reikia palapinės?

Pirmas klausimas prieš perkant palapinę turėtų būti: ką aš veiksiu su palapine ir kaip dažnai ji man bus reikalinga? Jei vienam kartui, tada gal geriau paklausinėti draugų, ar kas nepaskolintų. Jei niekas neskolina, tada ieškoti parduotuvėse ekonominio lygio prekinį ženklą turinčio gamintojo palapinės. Tokia turėtų kainuoti iki 200lt.. Galima rasti palapinių pigesnių nei 200 lt maisto prekių parduotuvėse. Dažniausiai labai pigios palapinės tokiose parduotuvėse vadinasi pvz. Tent A102-15. Nusipirkus tokią palapinę už 40 lt, yra didelė tikimybė, kad stipriau palijus iš palapinės teks semti arba su rankšluosčiu gręžti vandenį. Įsivaizduokite: 4 val. ryto pradėjus smarkiai lyti, nuo palapinės viršaus pradės lašėti vanduo, o palapinės dugnas juk yra neperšlampamas... Antrą kartą su tokia palapine išvykos į gamtą greičiausiai nebenorėsite. Brangesnės palapinės jums reikės, jeigu per vasarą su palapinėmis keliaujate bent jau porą kartų arba norite turėti paprasčiausiai gerą daiktą, kurio galbūt kažkada reikės. Čia dažniausiai ir atsiranda tas klausimas - ką pirkti?

Palapinių skirtumai

Palapinės kalnams. Brangios palapinės, kurios yra skirtos keliaujantiems į kalnus arba į kitas atšiauraus oro vietoves. Gamintojų puslapiuose šios palapinės būna vadinamos Expedition, Extreme, 4 Seasons ir pan. Šių palapinių išskirtinumas: jos būna visada ryškių spalvų - geltonos, oranžinės... Tokių palapinių vandens pralaidumas dažnai būna 10000mm.

Žygių palapinės. Kaip ir palapinės kalnams, jos yra lengvos (iki 2 kg). Dažniausiai vienvietės arba dvivietės. Šios palapinės nėra tinkamos atšiaurioms oro sąlygoms. Dėl mažo svorio ir gabaritų jas renkasi keliautojai, mėgstantys žygius ir dviratininkai.

Plačiau norėtume papasakoti apie dažniausiai perkamas ir naudojamas kempingo (laisvalaikio) palapines.
Pagrindiniai parametrai renkantis palapines yra jų dydis (vietų skaičius) ir vandens pralaidumas. Didelėse prekybos centruose ir internete galima rasti palapinių, kurių pralaidumas 1000mm. Tokio pralaidumo palapinės gali atlaikyti neilgą ir nesmarkų lietų. Tačiau žinant, kad Lietuvoje būna ir liūtys, rekomenduojame pirkti ne mažesnio kaip 2500 mm vandens stulpo slėgį atlaikančias palapines. Palapinės siūlės būtinai turi būti klijuotos specialia juosta. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į dugno vandens pralaidumą. Nusipirkus nežinomo gamintojo arba pigią palapinę, užrašytas vandens pralaidumas gali neatitikti tikrovės, todėl rekomenduojame pirkti žinomų, vardą turinčių firmų produkciją. Gamintojų, kurie net neturi savo internetinio puslapio, reikėtų vengti.

Palapinės formos ir medžiagos

Dažniausiai gaminamos palapinės yra dviejų sluoksnių (vidinio ir išorinio). Išorinis sulaiko kritulius, o tarpas tarp vidinio ir išorinio sluoksnių neleidžia susidaryti kondensatui. Labai svarbu statant palapinę, įtempti išorinį tentą, kad jis nesiliestų prie vidinio tento.
Išorinio tento medžiagos būna iš kvėpuojančio poliesterio. Brangesnės palapinės gali būti iš medžiagos su RipStop technologija (esant įplyšimui, medžiaga toliau neyra). Kempinginių palapinių dugno medžiagos būna polietilenas arba poliesteris. Palapinė su polietileno dugnu yra šiek tiek sunkesnė nei su poliesterio.
Kita pagrindinė palapinės detalė yra lankai. Jie būna stiklo pluošto (Fiberglass), aliuminiai ir Durawrap (karbono juostelės sujungtos plastiku ir padengtos plėvele). Geriausias pasirinkimas yra Durawrap lankai, nes geriausia jų savybė palapinės savininkui yra ta, kad, sulūžus lankui, nesuplyš palapinės tentas. Gamintojų kataloguose prie lanko medžiagos būna parašyta, kokio storio yra lankai. Kuo didesnė palapinė, tuo storesni jie būna.

Daugelio gamintojų laisvalaikiui skirtų palapinių formos praktiškai yra tokios pačios, skiriasi tik jų spalvos, dydžiai, svoris, medžiagos pralaidumas bei gamintojo logotipas. Prieš perkant palapinę, dažniausiai pirma mintis būna: keliems žmonėms reikės palapinės? Nemažai gamintojų prie pavadinimo nurodo ir skaičių, kuris reiškia vietų skaičių , pvz. 2+1 (dviems suaugusiems ir vaikui), tačiau šie užrašai turėtų būti tik orientyras renkantis. Visada pasižiūrėkite į palapinės brėžinį, kokie yra miegamosios dalies išmatavimai. Kad komfortabiliai išsimiegotų vidutinio sudėjimo vyras, turėtų būti apie 70 cm plotis. Jei palapinė yra be prieangio, atsiminkite, kad reikės kažkur susidėti daiktus, o tai dar pamažins miegamos dalies plotą.
Prieš perkant palapinę, pasidomėkite, kiek yra prieangių ir kokio dydžio jie yra. Atsiminkite, kad palapinės su didesniais prieangiais yra ilgiau statomos.
Dar galite paklausti pardavėjo: ar ventiliavimo angos yra apsaugotos nuo lietaus ar jos gali būti uždaromos iš vidaus? Ar yra tinklelis nuo uodų ir ar tentas apsaugo nuo UV spindulių? Ar vidinės tento sienelės yra atsparios karščiui (pvz. naudojant lempą šalia vidinio tento)?

Keliaujantiems su vaikais arba poromis geriausias pasirinkimas yra palapinės su dviem miegamaisiais. Tokioje palapinėje geriau pailsėsite, mažiau trukdysite vieni kitiems. Tokios palapinės būna aukštos (apie 2 metrus) ir turi didelius prieangius. Esant blogam orui jų prieangiuose puikiai telpa visa šeima. Tačiau pagrindinis "daugiabučių" palapinių minusas yra tas, kad jūs žymiai ilgiau užtruksite statydami ir sudedami palapinę, o artėjant lietui, dėl tokios palapinės galite gailėtis.

Taigi, atradus, pvz. trivietę palapinę su aukščiau išvardintomis visomis geriausiomis savybėmis, sumokėtumėte apie 750lt, bet tai jau būtų ne tik Lietuvos paežerėms ar kempingams skirta palapinė.

Nusipirkus palapinę, būtų pravartu prieš kelionę ją pabandyti pastatyti. Būtų visai nelinksma, kai nuvažiavę vakare prie ežero pastebėtumėte, kad trūksta kokios nors dalies. Jei komplektacija bus tvarkoje, bent jau nesibl
aškysite statydami.

Straipsnio autorinės teisės priklauso UAB Efekto. Norintys kopijuoti arba cituoti privalo nurodyti straipsnio šaltinį su aktyvia nuoroda į www.efekto.lt/palapinės.html puslapį.


Daugiau straipsnių...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 Kitas > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 2